שביתה - שכבה ג פורשת מבית הספרשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

מחר נפתחת שנת הלימודים החדשה. סיום חופשת הקיץ וחזרה לבית הספר הם תמיד ארוע מרגש ומיוחד הן להורים ובעיקר לילדים. אחרי חודשיים של חופשה וחוויות חוזרים לשגרה, לחברים ולספסל הלימודים.

לצערנו הרב, 132 ילדים אצלנו אינם מתרגשים כלל. גם החופשה לא בדיוק היתה אידאלית מבחינתם ולוותה בחוסר וודאות וחרדות באשר להמשך. 132 ילדים שאמורים היו לעלות לכיתה ג' מחר בבוקר נרגשים בדיוק כמו יתר חבריהם, אך לא יגיעו לבית הספר מחר וממחר.

כזכור, ימים ספורים לפני חופשת הקיץ, התבשרנו שהתקבלה החלטה לבטל כיתה אחת בשכבת הילדים העולים לכיתה ג', ולפתוח בשנת הלימודים הקרבה 4 כיתות בלבד בשכבה (במקום 5 הקיימות היום), עם 33-34 ילדים בכל כיתה לנוכח עזיבה של משפחות וילדים וירידה אל מתחת לתקן הנדרש לפתיחת 5 כיתות.

במהלך החודשיים האחרונים, פעלו נציגי שכבה ג' ביחד עם הנהגת ההורים והפכו כל אבן בנסיון להביא לביטול ההחלטה האומללה הזו, שנתפסת בקרב ההורים כהחלטה נמהרת, בלתי מידתית, המתייחסת לשיקול הפורמלי / מספרי בלבד ומתעלמת לחלוטין מבעיות נוספות ורבות שיש לנו בבית הספר בכלל ובשכבה הספציפית בפרט. החלטה שלתפיסתנו לוקחת בחשבון הכל חוץ מאשר את טובת הילדים.

לצערנו, עד כה כשלו נסיונותינו לבטל את ההחלטה. במהלך פעילותינו בקיץ, חווינו גם אכזבות קשות מאופן התנהלות המועצה שלנו והעומד בראשה עמיר ריטוב בכלל ומחלקת החינוך והעומדת בראשה בפרט, בטיפולם בנושא וקשה לנו להשתחרר מהרושם שהתנהלות שונה היתה מונעת את המצב בו אנו נמצאים כיום. על כן, אנו נאלצים לנקוט באמצעים שקיווינו להימנע מהם.

ביום ראשון האחרון, התכנסה הנהגת ההורים המוסדית לישיבה מיוחדת כאשר על סדר יומה דיון במצב והחלטה על צעדי מחאה שונים. לאחר דיון ארוך ומעמיק ולנוכח הבנת הנהגת ההורים את מכלול הבעיות הקיימות בבית הספר המצריכות טיפול שורש, על רקע של חוסר שביעות רצון מתמשך מהמערכת, גם מבחינה איכותית / לימודית וגם מבחינה תחזוקתית ונראותו העלובה של בית הספר, וההבנה שעל רקע כזה גם בכיתות עם 26-27 תלמידים ישנם קשיים לא פשוטים בבית ספרנו, הרי שלא ניתן לקבל פגיעה של הגדלת הצפיפות בכיתות. לאור האמור, ומתוך הבנה שללא נקיטת פעולות אנחנו לא נצליח לקדם את בית הספר למקום לו ראויים ילדינו, החליטה הנהגת ההורים בלב כבד אך פה אחד על הרחבת המאבק לכלל השכבות בבית הספר.

לאחר הכנה וחשיבה ממושכת, בדקות אלו ממש מושלמת עבודת הקמת בית ספר אלטרנטיבי לילדי כיתות ג', שיפעל במשך 5 ימים בשבוע בין השעות 07:30-13:30 במתחם בית הנוער בצור משה. ילדי כיתות ג' ילמדו שם במסגרת 5 הכיתות האורגניות שלהם.

בית ספר זה יופעל על טהרת התנדבות הורים ויכלול לימוד כל מקצועות הליבה ובנוסף, תכני העשרה רבים ומגוונים. על הקמת בית הספר עמלו אנשי מקצוע ממגוון התחומים הנדרשים, לרבות אנשי חינוך והתוכניות שנבנו הותאמו במיוחד לשכבת גיל זו.

קהילת הורי בכר רוסו יוצאת למהלכים אלו בלב כבד אך בנחישות ונחרצות להובלת שינוי משמעותי והחזרת בכר רוסו לימים בהם היה נודע כבית ספר מוביל וייחודי. אנו לא נחדל מלפעול ולנקוט בכל אמצעי שבידינו על מנת להשיג את השינוי המיוחל. בעזרת קהילת הורים מלוכדת ומאוחדת כמותכם, אין גם ספק שנצליח.

בימים הקרובים יישלחו עדכונים והנחיות באמצעות נציגי הכיתות בהנהגה בנוגע לשיבושים שונים שבכוונתנו ליזום ואנו משוכנעים שבשיתוף פעולה ואחדות שורות, נוכל להביא לשינוי.

בברכה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר