סרדינים בלב השרוןשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

ביום חמישי האחרון, "דקה וחצי" לפני חופשת הקיץ, התבשרנו שהתקבלה החלטה לבטל כיתה אחת בשכבה ב' הנוכחית, העולה ל – ג' בשנת הלימודים הבאה, ולפתוח בשנת הלימודים הבאה 4 כיתות בלבד בשכבה (במקום 5 הקיימות היום), עם 33-34 ילדים בכל כיתה וכי לבית הספר ניתנה הנחיה להיערך מיידית לקראת הצמצום הזה.

כאמור, יש כיום 5 כיתות ב' בבית הספר, עם 140 ילדים. לנוכח עזיבות צפויות (ככל הנראה) בסוף שנה זו, עקב מעברי דירה ומעברים לבתי ספר אחרים, צפויה (ככל הנראה) השכבה לקטון אל מתחת לתקן הנדרש (העומד אצלנו על 34 ילדים בכיתה), ובכוונת משרד החינוך לדחוס את ילדי השכבה ל – 4 כיתות בלבד בשנה הבאה, בנות 33-34 ילדים בכל כיתה.

הורי השכבה כמו גם הנהגת ההורים, מתנגדים נחרצות למהלך הצמצום ובכוונתנו לנקוט בכל אמצעי על מנת לבטל את ההחלטה האומללה הזו, שנתפסת אצלינו כהחלטה נמהרת, בלתי מידתית, מתעלמת ממאפייני בית הספר בכלל והשכבה הספציפית בפרט וכזו הרואה לנגד עיניה את "החור שבגרוש" ולא את הילדים עצמם, כבודם וטובתם.

ביום חמישי האחרון קיבלו ועדי הכיתות זימון מבית הספר לפגישה ביום שישי, אליה זומנתי גם אני כיו"ר ההנהגה. פגישה זו נועדה לצורך הודעה רשמית לנציגי הכיתות בדבר המהלך ומהווה חלק מהפעולות אותן נדרש בית הספר לעשות במסגרת היערכותו ליישום המהלך. בהחלטה משותפת ומתואמת של נציגי הכיתות והנהגת ההורים, החלטנו שלא "לשחק" לפי הכללים של המערכת והחרמנו את הפגישה.

בהמשך, ביום שישי קיבלו הורי השכבה מבית הספר מייל ובו הודעה רשמית על מהלך צמצום הכיתות בשכבה, והתבקשו לשוחח על כך עם ילדיהם לקראת שיחות שיערכו המחנכות ביום ראשון. בהחלטה פה אחד של הורי השכבה, סוכם שההורים לא משוחחים על ילדיהם לנוכח הפעולות שבכוונתנו לנקוט נגד מהלך צמצום הכיתות ולנוכח העובדה שאנו משוכנעים ביכולתנו להביא לביטול ההחלטה. בהתאם, הוצאתי פנייה למנהלת בית הספר וצוותה להימנע מקיום שיחות עם הילדים. מנהלת בית הספר אישרה שהיא מקבלת את הבקשה והמחנכות לא ישוחחו עם הילדים על המהלך הצמצום ושיבוצם מחדש.

כמו כן, ביום שישי האחרון נשלחה להורי השכבה בקשה להעביר לבית הספר פרטים של שלושה חברים שהם מבקשים שישובצו בכיתתם במסגרת השיבוץ מחדש. גם זו פעולה שבית הספר נדרש לנקוט בה כחלק מהיערכותו למהלך צמצום הכיתות. אנו נטרפד גם פעולה זו והנהגת ההורים קוראת להורי ילדי כיתות ב' להימנע מכל שיתוף פעולה עם בית הספר בעניין זה ולא לשלוח שמות של חברים לשיבוץ. שיתוף פעולה מצד ההורים, רק יקדם את מהלך הצמצום ויחליש אותנו במאבק נגדו.

היום בבוקר, שלחתי מכתב מפורט לראש המועצה, מר עמיר ריטוב, ובו פירוט הנימוקים שלנו כנגד צמצום הכיתות והגדלת הצפיפות בהן. ראש המועצה מבין היטב את הטיעונים שלנו והתגייס לפעול לביטול ההחלטה. אנו מקווים מאוד שיצליח לחזור עם בשורה בעניין.

כך או כך, אנו נערכים לטרפוד המהלך הזה באמצעים שונים וחשוב מאוד שכלל הורי בית הספר, גם אלו שאין להם ילדים בשכבה ב' הנוכחית, יתאחדו במאבק כנגד המהלך האומלל הזה. זו החלטה שהיום נוגעת לשכבה ב' בלבד אבל אין לנו שום ערובה לכך שמחר או בעתיד הקרוב לא יוחלט על צמצום כיתות גם בשכבות נוספות. אסור לנו לאפשר למצב הזה לקרות, לפחות לא עד שכל כיתות הלימוד בבית הספר יהיו בגודל פיזי תקני ותשתיות בית הספר יתאימו להגדלת מספר הילדים בכיתות, לא עד שייפתחו אזורי רישום ונוכל לבחור לאיזה בית ספר לשלוח את ילדינו (כיום אנחנו קהל שבוי) ובוודאי שלא במצב גבולי של חוסר בילדים ספורים לתקן, כאשר ישנה סבירות לא קטנה שבעוד שנה או שנתיים יצטרפו ילדים נוספים לשכבה ואז נגיע לתקן מחדש.

אנו נמשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות.

בברכה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר