צמצום כיתות בבית הספרשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

בימים האחרונים עלה לכותרות נושא הצפיפות בכיתות והחלטת משרד החינוך להגדיל את כמות הילדים בכל כיתה ל – 40.

היום התבשרנו שלבית הספר ניתנה הנחיה להיערך מיידית לקראת שנת הלימודים הבאה, לצמצום כיתות בשכבת הגן בחטיבה הצעירה העולה לכיתה א' בשנה הבאה.

יש כיום 5 גני ילדים בחט"צ, עם 150 ילדים ועוד 5-6 שצפויים להיקלט. כלומר 156 ילדים שאותם הנחה משרד החינוך להכניס ל – 4 כיתות בלבד – 39 ילדים בכיתה א' בשנה הבאה.

לידיעתכם, גדלי הכיתות בבית הספר אינן בגודל תקני שמתאים לכמות תלמידים כזו. בחטיבה הצעירה הכיתות הינן בגודל של פחות מ – 20 מ"ר ולכן ברור שלא ניתן להעלות על הדעת הכנסת 40 ילדים לכיתות בגודל כזה, וזה מעבר להתנגדות העקרונית לכמות ילדים שכזו בכיתה.

הנהגת ההורים מתנגדת נחרצות למהלך הזה ומתכנסת לדיון דחוף ביום רביעי הקרוב על מנת להחליט על המהלכים שיש לנקוט כנגדו. כמו כן, הנהגת ההורים מתכוונת להצטרף לפורום ועדי ההורים הישוביים, שהחל כבר ביום שישי האחרון לנקוט בפעולות שיבוש (השבתות אזהרה חלקיות) בבתי ספר ברחבי הארץ לאור החלטת משרד החינוך.

בימים הקרובים הורי ילדי הגן בחט"צ צפויים לקבל הודעה רשמית מבית הספר על מהלך צמצום הכיתות, יתכן שגם יזומנו לאסיפת הורים לקבלת הסברים על המהלך וכן יתבקשו להעביר לבית הספר פרטים של שניים – שלושה חברים שהם מבקשים שישובצו בכיתתם. הנהגת ההורים קוראת להורי ילדי הגן להימנע מכל שיתוף פעולה עם בית הספר בעניין זה. לא להגיע לאף אסיפת הורים ולא לשלוח שמות של חברים לשיבוץ. שיתוף פעולה מצד הורי ילדי הגן, יקדם את מהלך הצמצום ויחליש אותנו במאבק נגדו.

חשוב מאוד שכלל הורי בית הספר, גם אלו שאין להם ילדים בגן, יתאחדו במאבק כנגד המהלך הרע הזה. זו החלטה שהיום נוגעת לשכבת הגן בלבד אבל אין לנו שום ערובה לכך שמחר או בעתיד הקרוב לא נתעורר ונגלה שניתנה הנחיה לצמצום כיתות גם ביתר השכבות. אסור לנו לאפשר למצב הזה לקרות וזה בדיוק הזמן להתנגד לו בכל הכח וביחד.

אנו נמשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות לרבות בהחלטות שיתקבלו לגבי שיבוש הלימודים ונבקשכם להירתם ולשתף פעולה בכל מהלך שיידרש.

תודה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

עוד בנושא

ילדי האלף השלישי מדברים

עצרת מחאה

מחאת הסרדינים

משבר אמון

הקטנת כיתות - הסוף?

הודעות נוספות | יצירת קשר