עמיר ריטוב מפלה תלמידיםשיתוף ב- facebook

הורים יקרים,

לפני זמן קצר נשלחה אלינו תשובת המועצה לפנייה שלי אתמול בנושא הימאות. את התשובה שנשלחה אלינו כעת, קיבלתי כבר אתמול בערב וגם השבתי לה. במועצה בחרו לשתף אתכם רק בתשובה שלהם ולא במענה שניתן על ידי לתשובה זו, אז אני אשתף אתכם בזה ומצרף לכם את התשובה כפי שנשלחה על ידי לראש המועצה אתמול בלילה:

עמיר שלום,

​קראתי את תשובתה של רונית ואתייחס אליה בקצרה.

אין כל קשר בין כמות האוטובוסים הנדרשים לכל בית ספר לבין עלות הנסיעה הנדרשת מכל ילד. ילדי בכר רוסו נוסעים 15 פעם וילדי בין ההדרים נוסעים אפילו נסיעה אחת נוספת - 16 פעם. ילד בבכר רוסו משלם 450 ש״ח וילד בבין ההדרים משלם 300 ש״ח. אלו העובדות ולכמות הכללית של האוטובוסים הנדרשים אין כל רלוונטיות כשמדובר בהוצאה של הילד הבודד.

מדוע בית הספר הוא זה שנדרש בכלל לבחור ספק? איפה יתרון הגודל של המועצה? מדוע המועצה לא סוגרת הסכמים עם ספקים עבור כל בתי הספר ומשחררת את בתי הספר מהנטל הזה? בכל מקרה, לא היה שום תיאום עם שום נציג ועד הורים.

לא ברור לי בכלל מדוע כאשר יש למועצה אוטובוסים צהובים, נדרש בכר רוסו להזמין מספק פרטי? למה לא לתת גם לבכר רוסו אוטובוס צהוב? ובכל הכבוד, אני לא קונה את הטיעון של שעת הפעילות והנסיון לצייר את בית הספר כמי שאחראי לבעיה. אם מחלקת החינוך במועצה היתה מתפקדת כפי שמצופה ממנה, ניתן היה בקלות לסנכרן את השעות באופן מיטבי וחסכוני ולא היו מועמסים עלויות מיותרות על בכר רוסו שגם כך קורס תחת ההוצאות עקב תקציב ניהול עצמי קלוקל ובלתי ראוי.

ואם יורשה לי גם להביע תרעומת עבור הורי בין ההדרים. אוטובוס צהוב קיים ממילא ועומד ללא מעש מרבית שעות היום. מדוע נדרשים הורי בין ההדרים לשלם על הנסיעות הללו באוטובוס צהוב מחיר מופקע שכזה? 600 ש״ח לנסיעה של כיוון אחד מבין ההדרים למכמורת זה עושק לפי כל קנה מידה. האוטובוסים קיימים, הנהגים קיימים אז על מה בדיוק משלמים ההורים? לא מבין למה המועצה צריכה להרוויח כך על גבם של ההורים.

עופר דהן, יו״ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר