מכתב להוריםשיתוף ב- facebook

ב- 1 בספטמבר נכנסנו בשערי ביה"ס בהתרגשות ובציפייה לקראת השנה החדשה. אני בטוחה שיש גם הרבה אנשים שנשמו לרווחה, כי אם הייתם מגיעים לביה"ס לפני כשבועיים – זה לא היה ברור לכם בכלל ששנת הלימודים תפתח כסדרה ושביה"ס יהיה מוכן וראוי לקלוט בבטחה את צוות ההוראה וכל 665 התלמידים ב-25 כיתות.

אבות הבית שלנו, רענן וטל, עבדו והשקיעו רבות כל הקיץ (וזה בלשון המעטה), יחד עם אסף אריכא מהנדס המועצה, וצוות גדול של קבלנים, מהנדסים ומתכננים כדי להוציא לפועל את התחלת העבודה הכל כך נדרשת ונחוצה לשדרוג וטיפוח תשתיות ביה"ס . ברצוני קודם כל להודות לרענן וטל מקרב לב, באמת, על העבודה הקשה והאכפתיות הרבה שהפגינו ממש יום, יום במהלך חדשי הקיץ. בלעדיהם זה לא היה קורה!

המועצה ומשרד החינוך השקיעו מאות אלפי שקלים בשיפוצים. חשוב לציין שישנה תכנית רב שנתית לשדרוג תשתיות ביה"ס, ומה שנעשה עכשיו זו רק ההתחלה. ישנה התחייבות חד משמעית של עמיר ריטוב להוציא לפועל את התכניות ואנחנו יודעים שכל עוד זה תלוי בו, הוא יעמוד בהבטחותיו והתכנית תמומש במהלך השנים הקרובות.

ואם נסתכל על מה שנעשה, בהחלט ברור שהשקיעו הרבה מחשבה ומשאבים ושרק יימשך כך!

  • מבנה המנהלה וכיתות ה' (עכשיו כיתות ו') – המבנה חוזק ע"י עמודי ברזל התומכים בחגורה שבחזית האחורית של המבנה; נעקרו עצים מקרבת המבנה כדי למנוע צמיחת שורשים מתחתיו; כדי למנוע חדירת מים אל מתחת למבנה ההיקף כולו רוצף באבנים משתלבות ואף נמשך הריצוף במעבר בין המבנה למבנים היבילים מאחוריו, ליצירת פינות לימוד חיצוניות ומשטח אחיד; הוחלף הריצוף בכל הכיתות ובוצע חיפוי קירות עד לגובה החלונות; תוקנו קירות הגבס המקשרים בין הכיתות והוסיפו לוחות גבס לעיבוי וחיזוק; הוחלפו אריחי תקרה אקוסטית פגומים; כל הפרגולה שופצה, הוחלפו כל הקורות התומכות וגזמו את ענפי העץ שצמחו לתוכה; חזית המבנה כוסה בחיפוי אבן וכל היקף המבנה כוסה בטייח על מנת לתת למבנה צביון של מבנה לשימור; המזגנים תוקנו; חדר המזכירות והמנהלת שופצו.
  • פיתוח שטח בין מבנה אולם הספורט ואחורי הבמה – בעזרת מסלעות ומילוי אדמה יצרו מדרון אחיד ובטיחותי, ריצוף באבנים משתלבות לשבילים ומדרגות לירידה לספריה ויצירת משטח מעגלי מאחורי הבמה. כל זה כדי שהאיזור יהיה בטיחותי יותר, אסתטי וימנע הסחף. במהלך השבועות הקרובים ימשיכו בפיתוח הגינון. עבודה זו בוצעה כשלב א' במסגרת תוכנית הפיתוח הכללית של ביה"ס .
  • עבודות חשמל – בוצעה עבודה יסודית בכל תשתיות החשמל כדי לוודא שלוחות החשמל תקינים, שהארקה תקינה ושרמת בטיחות החשמל היא מרבית.
  • בחט"צ – הגביהו את הקיר החיצוני ע"י יציקת בטון ובאיזור שער החירום הוכנסו צמיגים כדי למנוע בריחה של חול מהחצרות. הוכנסה כמות משמעותית של חול לחצרות בעיקר מסביב למתקנים. כל המתקנים אושרו לתקן 1498 למתקני משחקים.
  • קירוי מגרש הספורט – הושגו כל האישורים הנדרשים לקירוי ושיפוץ המגרש. העבודות יבוצעו ויושלמו עד אחרי החגים.

רשימת הדברים הנוספים לטיפול היא ארוכה – הכשרת המקלטים, מיזוג ואקוסטיקה באולם הספורט, החלפת מבנים יבילים במבני קבע ועוד... נמשיך לעקוב מקרוב ולדרוש מראש המועצה לבצע את שהובטח בזמן הקצר ובאופן הבטוח ביותר לטובת ילדינו.

ונושא אחר חשוב לא פחות – כיתות קטנות. נפתחו במימון המועצה 4 גנים כשבכל גן פחות מ- 30 ילדים! זוהי השנה הראשונה שבה מקטינים את שכבת הגן. השנה ישנם 4 שכבות מוקטנות בביה"ס . אם המועצה לא היתה ממנת קבוצות לימוד קטנות, אז בגנים, בכיתות ב', ה' ו-ו', היו לומדים בין 36–39 תלמידים בכל כיתה!
ברצוני להודות מאוד ולהביע הערכה גדולה לראש המועצה עמיר ריטוב ולרונית רופא-הדרי, לרחל אלניר ולמפקחת ביה"ס הגב' מינה ענתבי, על המאמצים האינטנסיביים שעשו כדי לקבל את האישורים הדרושים ולאפשר לילדינו ללמוד בקבוצות קטנות. תודה!

המהלכים הרבים שהותנעו בהנהגתו של יהונתן הלוי, קודמי בתפקיד, נושאים כיום פירות יפים מאוד. אני רוצה להודות מאוד ליהונתן ולכל חברי ועד הורים מרכזי על תרומתם הרבה במשך השנים האחרונות.
תודה מיוחדת לעדי גליקמן, נציג הועד המרכזי, שעקב מקרוב אחרי עבודות הקיץ והיווה עין פוקחת ומעורבת מטעמינו. יישר כוח!

בנימה אישית, אני מאוד אופטימית ורואה בהחלט הרבה הזדמנויות ופתיחות גדולה לשיתוף פעולה ולתמיכה משמעותית של כל הצדדים - משרד החינוך, ראש המועצה וכל צוות המועצה, הנהלת ביה"ס והנהגת ההורים לטובת קידום ביה"ס.
אני מאחלת לכולנו שנת לימודים איכותית ומעשירה, בטוחה ונעימה. שנה של עשייה חיובית ונכונה כדי להמשיך ולבנות עתיד טוב יותר לכלל ביה"ס.
שנה טובה!
גבי ג'ופי
יו"ר ועד הורים מרכזי, בית ספר בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר