סיום פרק במאבקשיתוף ב- facebook

הורים יקרים,

סיימנו היום פרק משמעותי ואנו מתחילים פרק חדש.

זה לא היה מאבק של נגד אלא מאבק של בעד. בעד תנאי לימוד טובים יותר לילדינו. בעד סביבה לימודית נאותה. בעד פדגוגיה טובה יותר. בעד הוראה טובה יותר. בעד בית ספר טוב יותר.

הילדים של כולנו, הם המנצחים היחידים כאן.

מעצם טיבעו של כל מאבק, היו בו עליות ומורדות. היו לנו ימים של תקווה וימים של יאוש. ימים של תסכול וימים של גאווה. רכבת הרים של ממש.

היתה גם קהילה שהתגלתה (שוב) במלוא תפארתה. קהילה נחושה וחדורת תחושת שליחות, שידעה להתלכד סביב מטרה ראויה ולהוכיח קבל עם ועדה שאין דבר שעומד בפניה.

בית הספר האלטרנטיבי שהוקם לילדי שכבה ג׳ הינו דוגמא ומופת לכך שאם רק רוצים - זה אפשרי. שאם אנחנו מחליטים לקחת את גורלנו בידינו, אין מי שיכול לעצור אותנו. הורים משכבה ג׳ בסיוע תושבים מהקהילה והורים נוספים, הרימו כאן פרוייקט אדיר ומרגש שכל מי שנחשף אליו, לא יכול היה להתעלם מהאוירה המחשמלת והאנרגיות האינסופיות. מאהבה ללא גבולות. זהו מקור גאווה לכולנו והוכחה ניצחת שאין מכשול שיכול לעמוד בדרכה של הקהילה הנפלאה הזו.

אמנם סיימנו את פרק ג׳ (שכבה ג׳) אבל עכשיו חוזרים להשלים את פרק א׳ (פדגוגיה) ופרק ב׳ (תשתיות) שם עדיין יש נושאים פתוחים שצריך לסכם ועומד בפנינו כעת אתגר לא פשוט לעבוד יחד עם משרד החינוך, המועצה וצוות בית הספר ולבנות תוכנית מסודרת לשיפור ושדרוג בית הספר והפיכתו לבית חינוך משמעותי שיוכל להוות מקור גאווה לכולנו, ילדים, הורים, ומורים. מקום שיהנה מביקוש ולא מעזיבות. בזה צריך להתמקד החל ממחר בבוקר.

ברור לנו שנוצרו משקעים, בעיקר בקרב צוות בית הספר. אבל המאבק הזה לא היה נגדם אלא בעדם. אנו מקווים שהנהלת בית הספר ואנשי ונשות הצוות מבינים שבסופו של יום, מעשינו נועדו גם כדי להיטיב את סביבת עבודתם ולשפר את יכולתם לתת מענה חינוכי מיטבי לילדינו.

זה לא צפוי להיות קל אבל נצטרך לדעת כולנו, כיצד לשים בצד את ארועי השבועות האחרונים ולעבוד יחד ובשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים על מנת להצעיד את בית הספר קדימה.

ואי אפשר שלא לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל מי שטרח וסייע לנו עד כה במאבק הזה. בראש ובראשונה לנוריאל סייג, יו״ר הועד המקומי צור משה ולחברי הועד המקומי ועובדיו, אשר העמידו לרשותנו ללא היסוס וללא תנאי את בית הנוער ואיפשרו לנו להקים בו את בית הספר האלטרנטיבי. התמיכה האדירה הזו, שכלל איננה מובנת מאליה, תרמה תרומה מכרעת לתוצאות הביניים אליהן הגענו בשלב זה. הורי וילדי בכר רוסו מוקירים, מעריכים ואסירי תודה.

תודה ענקית לנציגות שכבה ג׳ - דניאלה אגאיפור, נואית בלטרן, טליה דניאלי, ענבל רענן ונילי קמחי שייצגו את הורי השכבה באופן מעורר התפעלות ועבדו מסביב לשעון ממש במהלך כל חופשת הקיץ ועד היום.

תודה להורי שכבה ג׳ על האמון הרב ושיתוף הפעולה היוצא מגדר הרגיל, שאיפשר לא מעט מההישגים שהושגו הן לשכבה והן לכלל בית הספר.

תודות לחברי הנהגת ההורים על התמיכה הבלתי מוגבלת ובפרט לחברי ההנהגה רונן בר יואב, רמון דניאלי וטל מדר, שלא נחו לרגע והובילו יחדיו את המהלכים בשבועות האחרונים.

תודות מקרב לב לכל חברי וחברות צוות הניהול של בית הספר האלטרנטיבי בראשותו של אורי בכרך שטרחו ועמלו מידי יום על שיבוצים, מערכי שיעור, הפעלות, העשרות, לוגיסטיקה ותפעול ועשו כל מה שנדרש לתפקודו של בית הספר האלטרנטיבי באופן מקצועי ויוצא מגדר הרגיל. בית ספר שאינו מוכר ואינו רשמי אך ייחודי, איכותי ומשמעותי לילדים וללא כל ספק הטביע חותם רציני עם חוויות מיוחדות שלא יישכחו במהרה.

קצרה היריעה מלהזכיר את שמותיהם של כל חברי הקהילה, מישובי בית הספר וישובים נוספים. הורים לילדים בבית הספר וכאלו שאין להם קשר לבית הספר, שהתנדבו לסייע בתפעולו השוטף, העבירו שיעורים ונתנו לנו כתף חמה וחשובה. מחמם את הלב לראות קהילה שלמה שנרתמת ומסייעת ללא תנאים, בהתנדבות מלאה ומכל הלב.

וכמובן תודות לכם, קהילת הורי בכר רוסו. יש לנו קהילה מדהימה מארבעת הישובים שלנו, ינוב, גאולים, תנובות וצור משה. קהילת הורים איכפתית, נחושה ומלוכדת. קהילה שאין דבר שיכול לעצור אותה ושטובת הילדים עומדת תמיד למול עיניה, מנחה ומניעה אותה.

במובנים רבים, מחר מתחילה בעצם שנת הלימודים בבכר רוסו, אז שתהיה לכולנו שנת לימודים טובה ומוצלחת.

עופר דהן, יו״ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר