חוות דעת הנדסית למבני בית הספרשיתוף ב- facebook

הורים יקרים,

ברצוננו לעדכן אתכם כי לאחרונה הושלמה כתיבתו של דו"ח הנדסי מקיף שחשף ליקויים חמורים בבית הספר בכר רוסו. הדו"ח, שהוזמן על ידי ועד ההורים המרכזי, בתמיכת ועדי המושבים, מתריע על כשלים בטיחותיים, מבנים שאינם עומדים בתקן הבנייה הבסיסי של מוסדות לימוד, כיתות שאינן ראויות ללימוד ושלל מפגעים העלולים לפגוע בילדינו. בית הספר נבדק על ידי ד"ר אברהם בן עזרא, מהנדס אזרחי בכיר ובעל שם בתחום בדיקות המבנים.

להלן תמצית המסקנות כפי שנלקחו מחוות הדעת ההנדסית:

  • חצר ביה"ס (כולל את כל המתחם מהכניסה לבית הספר ועד לחצרות המשחקים) "החצר של ביה"ס רווית מכשולי בטיחות קשים ודרוש לבצע בה תכנון ואחר כך ביצוע של שדרוג וביטול המפגעים".
  • אולם הספורט והמקלט "מבנה זה טעון החלפת גג ותיקונים יסודיים ואינו ראוי לייעודו כל עוד לא מבוצעות העבודות כאמור".
  • מבנה חדר המורים ההנהלה וכיתות ה' "מבנה זה הינו מסוכן ויש חובה לפנותו, להרסו ולבנות מחדש. השימוש בו הינו בחזקת סכנה".
  • כיתות לימוד במבנים היבילים (הכיתות בקרוואנים): "יש להפסיק שימוש בהם כחדרי לימוד".

הדו"ח הנ"ל למעשה מאשש את מסקנות הדו"ח הקודם שנשלח להורים, ואף מתריע על ליקויים נוספים. הדו"ח הקודם, שנשלח לראש המועצה ולמשרד החינוך, בתחילת ספטמבר, זכה להתעלמות גורפת. אנו כועד הורים מרכזי, לא מוכנים להתעלם מהפגיעה האפשרית בבטיחות ובריאות ילדינו. אנו פועלים כל העת מול המועצה ומול משרד החינוך על מנת לטפל בליקויים החמורים לאלתר.

מקומם עוד יותר, כי למרות מצבו החמור של בית ספרינו, במועצת לב השרון ישנו סולם עדיפויות מוזר ומקומם כאחד. בעת שילדינו לומדים בבית ספר מט ליפול, תלמידים במושבים "המקורבים למועצה" נהנים משדרוג כולל של בתי ספרם – מבניית בתי ספר חדשים ועד שיפוץ מסיבי והגדלת חדרי הלימוד. בעוד שאצלנו, מסתפקים בעבודות מרושלות, כדוגמת פינוי גג האסבסט בחדר המוזיקה – פינוי שנעשה בחריגה בוטה מכל נהלי הבטיחות הנדרשים בעת פינוי חומר מסוכן זה.

אנו נמשיך לעדכנכם בהתפתחויות,
בברכה,
יהונתן הלוי, יו"ר ועד הורים מרכזי

הודעות נוספות | יצירת קשר