פניה להורים: התייחסות לאגרת ראש המועצהשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

כולנו קיבלנו אתמול אגרת מראש המועצה המתייחסת לביטול כיתה בשכבה ג'. ברצוני להתייחס לדברים שהובאו בה ולהעמיד דברים על דיוקם.

שכבה ג' החלה דרכה בבית הספר לפני 3 שנים עם 5 כיתות ו– 148 תלמידים. השכבה למדה במסגרת 5 כיתות בחט"צ, בכיתה א' ובכיתה ב'. לקראת סוף חודש יוני השנה, התבשרנו על כך שעקב עזיבות תלמידים, קטן מספר התלמידים בשכבה ג' ל– 130 תלמידים, מספר קטן מהנדרש בתקן ל– 5 כיתות ולכן הוחלט על ביטול כיתה אחת, פירוק השכבה ושיבוץ הילדים מחדש במסגרת 4 כיתות בלבד.

באיגרת שקיבלנו, נכתב על ידי ראש המועצה שמספר הילדים בשכבה הצטמצם "בעקבות מעבר דירה". אמירה זו איננה אמת וראש המועצה יודע זאת היטב. אכן היו תלמידים שעברו דירה אך היו גם תלמידים שהוריהם פשוט מאסו במערכת החינוך במועצה והם החליטו להצביע ברגלים ולהעביר ילדיהם לבתי ספר אחרים ועשו זאת בלי לעבור דירה.

באיגרת שקיבלנו נכתב על ידי ראש המועצה שרפורמת הקטנת הכיתות שיושמה בעקבות מחאת הסרדינים, "נחתמה על ידי ועד הורים ארצי". אמירה זו איננה אמת וראש המועצה יודע זאת היטב. ועד ההורים הארצי, ששמו המדוייק הינו פורום ועדי ההורים הישוביים, לא זו בלבד שלא חתם על הרפורמה, אלא ביום הכרזת הרפורמה, הגיש בג"צ כנגד ממשלת ישראל ומשרד החינוך בעניין צפיפות התלמידים בכיתות (בג"צ 5388/15).

ראש המועצה מתייחס באיגרת לתקן שקובע את מספר הילדים בכיתות הלימוד, אך שוכח לספר לנו שיש גם תקן לגודל פיזי של כיתה ושבבית הספר שלנו, מרבית הכיתות אינן עומדות בתקן הנדרש והן קטנות בגודלן הפיזי מהתקן.

כאשר התבשרנו בחודש יוני על ההחלטה לבטל כיתה, התבשרנו גם כי בישיבה שהתקיימה בין משרד החינוך למועצה, בה הוחלט על ביטול הכיתה בשכבה, הוצהר על ידי מנהלת מחלקת החינוך במועצה, שאין בכוונתו של ראש המועצה למממן כיתה לא תקנית. כאשר ביקשנו לברר את העניין עם ראש המועצה נאמר לנו מייד שכסף איננו הבעיה ושהוא מוכן לממן את הכיתה הנוספת. ראש המועצה חזר לא פעם על האמירה שהוא מוכן לממן את הכיתה הנוספת ואמר שגם הודיע למשרד החינוך שהוא מוכן לממן. מה רבה היתה הפתעתנו כאשר בישיבה שקיימנו עם מפקחות משרד החינוך וצוות בית הספר, שמענו שמעולם לא ניתנה על ידו למשרד החינוך התחייבות כזו.

במשך כל חופשת הקיץ, ניסינו לשנות את רוע הגזירה בכל דרך אפשרית, כאשר לאורך כל הדרך אנו מאמינים לראש המועצה וחושבים שהוא נמצא איתנו, מבין את המצוקות, מכיר את הבעיות, יודע שהדבר הנכון לעשות הוא לבטל את ההחלטה וגם מוכן לממן את הכיתה הנוספת. האמנו לו גם כאשר מתחילת הדרך בקעו מהמועצה שני קולות - זה של ראש המועצה שמצהיר שהוא איתנו ופועל למעננו וזה של מנהלת מחלקת החינוך במועצה, שעשתה בדיוק, אבל בדיוק את ההיפך הגמור והערימה כל קושי ומכשול אפשרי בדרך.

ההחלטה על צמצום שכבה ג' היתה הקש ששבר את גב הגמל. היא התקבלה על רקע של הזנחה קשה של בית הספר בכל פרמטר אפשרי. כולנו ראינו את מראהו העלוב של בית הספר ביום פתיחת שנת הלימודים. כולנו ראינו ורואים את העזובה וההזנחה של מקום שאמור להיות בית חינוך לילדינו.

מנגד, כולנו ראינו והרגשנו היטב את האוירה המחשמלת ואת החדווה שבה נרתמו עשרות הורים מהקהילה, כאלו שיש להם ילדים בשכבה ג' וכאלו שאין להם ילדים בשכבה. כולם, כתף אל כתף, הרימו יחד את המיזם המדהים שהחל לפעול ביום א' האחרון במתחם בית הנוער בצור משה ומשמש כאכסניה לימודית לילדי שכבה ג' המגיעים אליו בצהלות שמחה מידי בוקר. אשרינו שלפחות יש לנו קהילה מדהימה שכזו.

על רקע היתדרדרות מתמשכת והזנחה רבת שנים ועל רקע אירועי הקיץ האחרון, קהילת הורי בכר רוסו איבדה לחלוטין כל אמון בראש המועצה ובמערכת החינוך במועצה. קשה להשתחרר מהתחושה שאילו ראש המועצה באמת היה רוצה, הוא גם היה מצליח לבטל את ההחלטה וילדי שכבה ג' יכלו לפתוח בשמחה את שנת הלימודים יחד עם יתר תלמידי בית הספר.

לצערנו, מלבד אי דיוקים ואמירות לא נכונות, לא מצאנו כל בשורה באגרת שנשלחה להורים ולפיכך, הנהגת ההורים נחושה ונחרצת במאבקה להביא לשינוי משמעותי. זו חובתנו כהורים לדאוג לסביבת לימוד ראויה לילדינו, בפרט כאשר אנו רואים שאין בנמצא מישהו אחר שדואג לכך מלבדנו. אנו לא נחדל מלפעול ולנקוט בכל אמצעי שבידינו על מנת להשיג את השינוי המיוחל.

בברכה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר