התייחסות לאגרת עמיר ריטובשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

כולנו קיבלנו היום אגרת מראש המועצה וברצוני להתייחס אליה בקצרה.

משך שנים רבות מתנהל שיח מכובד של הורי בכר רוסו עם המועצה והעומד בראשה בנוגע למצב התשתיות בבית הספר. בעיות התשתית בבכר רוסו לא התחילו היום והם פרי הזנחה של שנים רבות מצד המועצה. למעט המבנה החדש שנבנה בשנה שעברה, לאורך השנים בוצעו עבודות שיפוץ חלקיות ומינוריות בלבד, לרוב ביוזמת ההורים, וגם עבודות אלו נעשו בבחינת "כיבוי שריפות" ולא מתוך ראיה מקיפה וכוללת של שיקום ושדרוג בית הספר.

כולנו רואים ושומעים כל הזמן, על אינספור פציעות של ילדים (כולל פציעה אחת מהיום), על כיתות קפואות עם נזילות בחורף, על ביוב זורם בחצרות וביוביות שהפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף הבית ספרי בחודשים האחרונים, על מוקדי קרינה שהתגלו כבר לפני כחמישה חודשים (גם כאן רק עקב פעילות ההורים) ועד היום לא הסתיים הטיפול בהם ועוד אינספור מפגעים ותת תנאים להם זוכים ילדינו בבית הספר. די בעיון בחוות דעת המומחים שהוזמנו על ידי ההורים כדי להבין עד כמה המצב עצוב וחמור.

לאורך השנים נעשו אינספור פניות למועצה בבקשה (שלא לומר, בתחינה) לטפל באופן יסודי במצב התשתיות הרעוע ולאפשר לילדינו לקבל סביבת לימודים ראויה, בטוחה ובריאה (דרישות שלטעמה של הנהגת ההורים, אינן מוגזמות). לצערנו הרב, לא הצלחנו עד כה להניע את המועצה להקצות את היקף המשאבים הנדרש על מנת לטפל בבעיה מן השורש.

בשבוע שעבר, ראש המועצה קיבל מהנהגת ההורים את חוות דעת המומחים שבדקו את מצב התשתיות בבית הספר והוזמן להגיע לישיבת הנהגה היום, 21.6.2015 על מנת לדבר איתנו, להתייחס לממצאים העולים מחוות הדעת ולספר לנו מה תוכניות המועצה לטיפול במפגעים. לצערנו הרב, ראש המועצה הודיע כי אין בכוונתו להגיע לישיבה.

באגרת שנשלחה אלינו היום, מציין ראש המועצה פגישה שהתקיימה בינינו. אכן, לאחר בחירתי לתפקיד היו"ר, פניתי למר ריטוב וביקשתי לקיים עימו פגישה וזו התקיימה ביום 14.5.2015 ובמסגרתה התבקשתי לנהל את השיח עם המועצה על בסיס הידברות וכבוד, בקשה שהסכמתי לה מייד כי אינני מאמין בדרך אחרת.

לצערי הרב, באגרת שהתקבלה היום לא נרשם כל מה שנאמר וסוכם באותה פגישה. לא נאמר שסוכם שתוך 7-10 ימים, תזמן אותנו המועצה לפגישה לצורך הכנת תוכנית עבודה לשיפור התשתיות בבית הספר. פרוטוקול מהפגישה במועצה לא הגיע אלינו עד היום, ובניגוד למובטח, גם לא הגיע כל זימון להכנת תוכנית עבודה וזאת למרות שאנו מצויים כבר בפתחה של חופשת הקיץ, במהלכה רק הגיוני שיתבצעו עבודות.

אנו תומכים לחלוטין בשיח המבוסס על הידברות וכבוד – אבל דורשים הדדיות! לא יתכן שמאיתנו ידרשו הידברות וכבוד מצד אחד אבל מנגד נזכה ליחס מזלזל שבא לידי ביטוי בחוסר מענה מתמשך לבעיות שכן במבחן התוצאה, מצבו של בית הספר הינו כפי שהוא - בכי רע.

לצערנו, לא מצאנו כל בשורה באגרת שנשלחה היום להורים. אין בה ולו ברמז, התייחסות לממצאים החמורים שעולים מבדיקות המומחים ואין בה רמז לתשובה לשאלה מה בכוונת המועצה לעשות לנוכח ממצאים אלו. גם אין בה כל התייחסות לכך שבית הספר בכר רוסו ייחודי בכך שתשתיותיו הישנות מצריכות השקעות ניכרות בהרבה מאלו שהושקעו על ידי המועצה עד כה. כל שמצאנו באגרת, הן אמירות כלליות וריקות מתוכן שלצערנו כהורים, אנו שומעים כבר שנים רבות.

הנהגת ההורים נחושה ונחרצת במאבקה להביא לשינוי משמעותי בכל נושא התשתיות ולמנוע אסון שרק בנס נמנע עד כה. זו חובתנו כהורים (ולא, זו איננה ציניות) לדאוג לסביבת לימוד בטוחה וראויה לילדינו, בפרט כאשר אנו רואים שאין בנמצא מי שדואג לכך מלבדנו. אנו לא נחדל מלפעול ולנקוט בכל אמצעי שבידינו על מנת להשיג את השינוי המיוחל.

אנו קוראים לראש המועצה להיכנס איתנו לשיח ענייני מתוך כוונה ורצון אמיתיים לחולל שינוי. אין לנו עניין במאבקים ובהתנצחויות על גבם של הילדים והיינו שמחים לתעל את כל האנרגיות שלנו לשיתוף פעולה אמיתי ופורה שיוביל לכך שילדינו יזכו בסופו של יום לסביבת הלימוד לה הם כה ראויים.

לסיום נציין כי אם המועצה בוחרת לנהל את השיח עם כל ההורים מעל ראשה של הנהגת הורים, אין לנו בעיה עם זה. חברי ההנהגה בכלל ואני בפרט, מוחלים מראש על כבודנו ובלבד שיפסיקו הדיבורים ויתחילו המעשים.

בברכה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

אגרת עמיר ריטוב

להורי התלמידים בבי"ס בכר רוסו שלום,

מועצה אזורית לב השרון השקיעה בשנים האחרונות כספים רבים לפיתוח ושדרוג תשתיות ביה"ס "בכר רוסו". אנו גאים בבי"ס "בכר רוסו" שהינו אחד מששת בתי הספר היסודיים במועצה. בימים אלה אנו נמצאים בעיצומה של ההיערכות לשנת הלימודים תשע"ו וכמידי שנה, בחודשי הקיץ, תבצע המועצה עבודות "בדק בית" הכוללות שיפוץ ואחזקת מבנים בדגש על נושאים בטיחותיים לרווחת התלמידים והצוות החינוכי.

לפני כחודש, עם כניסתו לתפקיד של עופר דהאן, יו"ר ועד ההורים, נפגשתי עמו ובשיחתנו הבהרתי כי בכוונתי להמשיך ולהשקיע בפיתוחו של בית הספר "בכר רוסו". ביקשתי שהקשר בין המועצה וההורים יהיה מבוסס על הידברות וכבוד וכי דלתנו תמיד פתוחה ואוזננו קשובה. לצערי נוכחתי לראות כי ועד ההורים בחר להמשיך ולפעול באמצעות אתר המאבק תוך פרסום מידע כוזב ושימוש ציני בילדים.

חשוב לי להדגיש כי המועצה תמשיך להשקיע בבית הספר מתקציבים העומדים לרשותה ומתקציבים שיגויסו ממשרד החינוך לטובת התלמידים והצוות החינוכי.

מאחל לכם ולילדכם חופשת קיץ נעימה ובטוחה.

שלכם,
עמיר ריטוב
ראש המועצה

הודעות נוספות | יצירת קשר