השבתה ליום שלם ביום ראשון 28.6.2015שיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

עם קבלת ההחלטה של הנהגת ההורים ואיתנו כל בתי הספר היסודיים בלב השרון להצטרף לפורום ועדי ההורים הישוביים, קיבלנו על עצמנו לפעול בהתאם להחלטות הפורום הארצי.

היום הוחלט בפורום על השבתה של כל בתי הספר בארץ ביום ראשון הקרוב, 28.6.2015 והנהגת ההורים החליטה להצטרף ולהשבית ביום זה את בית הספר, למעט כיתות ו' שיוצאות לטיול שנתי כמתוכנן.

הנהגת ההורים הקימה צוות ייעודי לטיפול בצעדים הנדרשים בכל הקשור למאבק בהחלטת צפיפות הכיתות. צוות זה מתכנס מחר בערב יחד עם נציגי הועד המקומי של צור משה וגורמים נוספים על מנת לבחון אפשרות להפעלה אלטרנטיבית לילדים ביום ראשון בבית הנוער בצור משה. אנו מקווים שיעלה בידינו להכין תוכנית אלטרנטיבית וכמובן שנודיע לכם ברגע שיתקבלו החלטות.

נציין שצוות בית הספר אינו שובת ובית הספר יהיה פתוח כרגיל ביום ראשון אך הנכם מתבקשים לא לשלוח את הילדים לבית הספר ביום זה.

להלן נוסח ההודעה שפירסם פורום ועדי ההורים הישוביים:

פורום ועדי ההורים היישוביים מחריף את המאבק בצפיפות הכיתות, ומכריז על שביתה מלאה למשך יום לימודים מלא בבתי הספר, ביום א' ה-28/06, בכל רחבי הארץ.

ביישובים מסוימים, שלגביהם תצא הודעה נפרדת, תימשך השביתה עד סיום שנת הלימודים.

פורום ועדי ההורים היישוביים מודיע כי במידה ולא ימצא פתרון ראוי ומקובל, בו יינתן ביטוי לתקן החדש של 32 תלמידים בכיתה, שנת הלימודים תשע"ו לא תיפתח כסדרה בכל בתי הספר בארץ.

פורום ועדי ההורים היישוביים פונה לארגוני המורים, להתאגדות המנהלים, בתי הספר ולראשי הרשויות כולם להצטרף להחלטת ההורים שלא לחזור ללימודים ב-1 בספטמבר, ולשבות עד שתיושם החלטת הממשלה מ-2008, הקובעת: "תקן מירבי של 32 תלמידים בכיתה."

פורום ועדי ההורים היישוביים מביע את הסתייגותו המוחלטת מהתנהלות משרד החינוך בימים האחרונים, בהם בחר לנוחיותו להפסיק להידבר עם הגוף הגדול בארץ המייצג את ההורים, מ-120 רשויות, בהם כל הערים הגדולות, ואשר פועל בהתנדבות מלאה!

ככיסויי להתנהלותו הלא דמוקרטית ובלתי נתפסת זו, מכריז המשרד על ניהול כביכול של מו"מ עם ארגון המייצג בקושי את 13 חבריו, הממומן במאות אלפי שקלים ע"י משרד החינוך, והסמוך על שולחנו.

מראית מבזה ובעייתית זו הנה זריית חול בעיני הציבור כולו, פוגעת אנושות במשאב היקר ביותר של המדינה, בעתיד ילדינו, ובעתיד המדינה.

הפורום מצהיר כי, כמו בעבר, גם עתה יענה בחיוב ובאופן מידי לכל קריאה של השר לחזור לשולחן הדיונים.

בעיית הצפיפות נוגעת לכלל ילדי ישראל, ונציגות בלתי תלויה של הורי ישראל חייבת לקחת חלק במציאת הפתרון.

לסיכום – ביום ראשון, 28.6.2015, בכר רוסו ריק מילדים.

תודה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר