דו שיח עם משרד החינוךשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

ביום שלישי, 7.7.2015, התקיימה לבקשתנו פגישה עם אנשי משרד החינוך, המועצה והנהלת בית הספר. בפגישה נדונה בקשתנו לביטול ההחלטה על צמצום הכיתות בבית הספר. הפגישה היתה מאוד עניינית, הצגנו את הטיעונים שלנו כנגד ההחלטה – גם בעייה של גודל פיזי של כיתה וגם משמעויות ההחלטה בכל הקשור לעקרונות החטיבה הצעירה. המפקחת הבטיחה להעביר את בקשתנו לממונים עליה ולחזור אלינו עם תשובה. לא ברור לנו מתי נקבל תשובה ועל כן אנו נערכים במקביל לנקיטת הליך משפטי כנגד משרד החינוך.

בהקשר זה, נבקש לדעת אם יש בקרב ההורים מודד מוסמך או אדריכל שמוכן לבצע מדידות של הכיתות בחטיבה הצעירה ולחתום על חוות דעת שתוגש לבית המשפט. אם יש מי שמוכן לעשות זאת, אשמח אם יצור עימי קשר בהקדם.

לגבי התשתיות, קיימנו בשבוע שעבר פגישות עם ראש המועצה. הוא מודע למצב התשתיות בבית הספר, מכיר בצורך לשדרג אותן וכבר החל לפעול להשגת תקציבים ממשרד החינוך בנוסף לסכומים שיוקצו על ידי המועצה לשם כך. סוכם שתוכן תוכנית בשיתוף פעולה בין המועצה להנהגת ההורים. בנוגע למפגעי הבטיחות, ראש המועצה התחייב שכל מפגעי הבטיחות בבית הספר יתוקנו לפני סיום חופשת הקיץ תוך מעורבות ושיתוף פעולה עם הנהגת ההורים.

הורי הגנים, בימים הקרובים נציגי הגנים בהנהגה יפנו אליכם על מנת לקבל הסכמתכם להליך המשפטי שכן אם וככל שתוגש עתירה, אתם תהיו בעלי הדין בה (העותרים). נודה לשיתוף פעולה מלא מצידכם בעניין.

ברמה הארצית, פורום ועדי ההורים היישוביים עובד על הכנת עתירה לבג"צ (בנימוקים שונים מאלו שאנו מתכוונים להגיש) ובמקביל, עורך הפגנות / משמרות מחאה שונות ברחבי הארץ. במוצ"ש האחרון, התקיימה משמרת מחאה יצירתית מול ביתו של שר החינוך ברעננה – הוקמה כיתה צפופה בה ישבו 40 יושבי ראש ועדי הורים יישוביים מרחבי הארץ, כולל נואית ואני שייצגנו את יישובי לב השרון. בהקשר זה מתקיימת מידי יום השבוע עד וכולל יום חמישי 16.7.2015 בין השעות 19:15 – 21:00 משמרת מחאה פתוחה להורים וילדים מול ביתו של שר החינוך ברח' צ'פמן 18 ברעננה, והנכם מוזמנים להגיע עם או בלי הילדים בכל אחד מהימים.

לפני מספר ימים התבשרנו בצער כי מזל ויינשטיין החליטה לסיים את תפקידה כמנהלת בית הספר. ננצל הזדמנות זו כדי לאחל לה הצלחה בכל אשר תלך.

נוסיף לעדכן אתכם בכל התפתחות.

בברכה,
עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר