בית הספר האלטרנטיבי לערכים וסולידריות חברתיתשיתוף ב- facebook

בית הספר האלטרנטיבי לערכים וסולידריות חברתית

בית הספר האלטרנטיבי הינו מיזם שלנו, הורי ילדי כיתה ג' בבית הספר והנהגת ההורים המוסדית, ונולד מתוך הצורך להיערך למאבק ממושך נגד החלטת משרד החינוך לצמצום כיתות שכבת העולים ל-ג'.

בית הספר יפעל במתכונת של התנדבות מלאה שלנו ההורים, על מנת לצמצם למינימום את הפגיעה בשגרת ימינו כהורים ואת הפגיעה בשגרת הלימודים של הילדים.

בית הספר יפעל במתחם בית הנוער בצור משה, בשטח מתוחם וסגור ויתופעל על ידינו.

בית הספר יעבוד 5 ימים בשבוע, בימים א – ה, משעה 07:30 ועד 13:30.

תורנויות הורים:

בשבוע הראשון לפעילות, שובצו הורים על בסיס התנדבות ובהתאם לבקשתם. החל מהשבוע השני, תחל תורנות כיתתית מובנית.

לוגיסטיקה ותפעול:

שירותים חיצוניים בתשלום יהיו: שמירה (בן בטחון), ושירותי נקיון. העלויות אינן משמעותיות ותבוצע גביה בסך של 100 ש"ח עבור כל ילד. סכום זה אמור להספיק לנו להנעת התהליך ובהמשך, אם נידרש לכך, תבוצע גבייה נוספת של סכום דומה או שהיתרה שתיוותר תועבר לקופת ועד כיתה על חשבון דמי הועד השנתיים.

ילדים יגיעו עם תיק ובו ציוד אישי וארוחות אישיות כל אחד בהתאמה עצמית.

הסעות יתקיימו בהתארגנות עצמית (ניתן להתארגן בקאר פול למי שמעוניין).

הזנה – בשלב זה הוחלט שלא להיכנס לנושא לנוכח הלוגיסטיקה המורכבת שלו.

תכנים:

מערכת השעות והתכנים הפדגוגיים כמו גם האחריות על הילדים היא עלינו. מערכי השיעור במקצועות הליבה (מתמטיקה, אנגלית ושפה) נלקחים מתוכנית הלימודים של משרד החינוך. תכני העשרה נוספים בתחומים שונים, יועברו על ידי הורים מתנדבים מהשכבה ומחוצה לה.

חשוב להדגיש שאין מדובר בקייטנה. זהו בית ספר, עם מערכי שיעור וחומר נלמד, הפסקות וילדים שיצטרכו ויקבלו את הליווי שלנו במלואו בזמן שהייתם במתחם.

ביטוח:

חשוב לציין, ילדינו מבוטחים בביטוח תאונות אישיות הקיים ממילא לכלל התלמידים בארץ.

הסכמה מראש כתנאי לרישום:

בית הספר האלטרנטיבי מאורגן ומופעל על ידי הורים מתנדבים. ככזה, וכתנאי לקבלת הילדים למסגרת, נדרשת חתימת ההורים על טופס הסכמה שישלח אליכם מחר (יום שישי).

אנא רשמו לפניכם שבמוצ"ש הקרוב נערוך התכנסות במתחם בית הנוער להיכרות שלכם עם המקום ולרישום וחתימה על טופס הסכמת ההורים ותשלום הסך של 100 ש"ח. נוציא על כך הודעה מסודרת עם שעת ההתכנסות.

הודעות נוספות | יצירת קשר