בית הספר האלטרנטיבי מתרחבשיתוף ב- facebook

הורים יקרים שלום,

ההורים מודעים היום יותר מאי פעם למקומם בבית הספר ולחלקם בתהליכים המתרחשים בו. מערכת החינוך רואה את ההורים כשותפים מלאים בתהליך החינוכי בבית הספר. בהיות ההורים האפוטרופסים החוקיים של ילדיהם, מוטלת עליהם האחריות לקידומם החינוכי והחברתי האופטימלי. מכיוון שחלק ניכר מעבודת החינוך מתרחשת בבית הספר, אין תמה שהורים מבקשים להיות מעורבים במתרחש בין תחומיו. להורי התלמידים משאבי ידע וניסיון העשויים לשפר ולהעשיר את עבודת המוסד חינוכי.

המשפט לעיל הינו ציטוט מחוזר מנכ"ל תשס"ד /4 (א) 2.3-6, אותו ניתן למצוא בקישור: חוזר משרד החינוך

כמי שחלה עליהם האחריות לקידומם החינוכי והחברתי האופטימלי של ילדיהם, פתחנו השנה במחאה שמטרתה היא להוביל ליצירת מציאות חדשה ושונה בכל שכבות הלימוד בבית ספרנו. צמצום הכיתות בשכבה ג' היתה המכה האחרונה, שאותה כבר לא יכולנו לספוג. כבר שנים רבות אנו רואים את הרמה הנמוכה של הישגי ילדינו. שנים רבות אנו מממנים שיעורים פרטיים כבר מכיתות נמוכות על מנת להדביק פערים ולהביא את ילדינו לרמה מתאימה. שנים רבות אנו מוצאים עצמנו נאלצים להיאבק בכל פעם מחדש על סביבת לימוד ראויה לילדינו. לא צריך להרחיב רבות על נראותו העלובה של בית הספר, כפי שהתגלתה לנו ביום פתיחת שנת הלימודים.

לצערנו הרב, מזה שנים שאף אחד מהגורמים האחראים לחינוך ילדינו (בית הספר, המועצה ומשרד החינוך) לא ממש הקדיש זמן ומאמצים לקידומו של בית הספר. הפכנו לבית ספר בינוני ומטה, נטול כל ייחוד ועלוב מראה. רק בימים אלו ממש אנו רואים במשרד החינוך, עימו אנו מצויים בהידברות, תחילתה של הבנה את גודל השבר הקיים בבית הספר.

לראשונה מזה למעלה מחמש שנים החליטה הנהגת ההורים לשבש ולהשבית כיתות וזאת על מנת להעיר ולנער את כל מי שתפקידו לדאוג לכך שהמציאות אצלנו תשתנה ומהר. הפעלת שכבה ג' בבית ספר אלטרנטיבי במועדון הנוער בצור משה, מיזם מדהים של הקהילה הזו, נובעת מהידיעה שלנו שבמצבו הנוכחי של בית הספר, הסכמה לצמצום כיתות בשכבה כלשהי, תפגע קשות בילדים, פגיעה שאנו לא מוכנים לקבל. היום זו שכבה ג' אך מחר זו עלולה להיות כל שכבה אחרת.

אנו ערים ומכירים את הוראות הרפורמה של 34 תלמידים בכיתה. לאחר שהתאכזבנו קשות מהתנהלות המועצה בקיץ, שפעלה הפוך לחלוטין מרשויות מקומיות אחרות שנלחמות על הקטנת כיתות אצלן והגענו למסקנה העצובה שאין עם מי לדבר במועצה שלנו, הצענו למשרד החינוך להשהות החלטתו לצמצום הכיתות בשנה, כאשר בשנה זו נירתם יחד עם כל הגורמים הרלוונטים לתהליך של הבראה ושינוי עמוק בכל התחומים ופדגוגיה בראשם. הצענו גם הצעות נוספות ויצירתיות לפתרונות אך לצערנו, עד כה, מסרבת מנהלת המחוז לכל הצעה. בנסיבות אלו, אין לנו ברירה אלא להמשיך את המחאה ואף להחריף אותה.

המחאה שלנו נועדה להוביל לשינוי ולשיפור ההישגים בכל שכבות הלימוד. אנו משלימים היערכות לפתיחת מסגרות אלטרנטיביות נוספות לשכבות נוספות מלבד שכבה ג'. הראשונה תחל לפעול בסמוך לאחר ראש השנה והשאר בהמשך.

בשבוע הבא, נבקשכם להיערך להשבתה כללית של בית הספר (למעט כיתות גן וכיתות א'), החל מיום ראשון 17.9.2017 ועד לאחר ראש השנה. הודעה מפורטת תועבר אליכם באמצעות נציגי הכיתות בהנהגת ההורים.

אנו נערכים גם לכינוס כלל ועדי הכיתות בימים הקרובים. נוציא על כך הודעה בהתאם.

אנו בעיצומו של תהליך צמיחה והתחדשות עמוקה. שינויים לא עושים ביום אחד ועל כן נבקשכם לגלות אורך רוח.

אנו מודים לכולכם על ההיענות ושיתוף הפעולה המלא לו זכינו מכם עד כה. נמשיך כך ואין ספק שילדינו יקצרו את הפירות.

נמשיך לעדכן בכל התפתחות.

עופר דהן, יו"ר
הנהגת הורי בכר רוסו

הודעות נוספות | יצירת קשר